Gençlik İksiri – Online Program
Gençlik İksiri – Online Program

Gençlik İksiri – Online Program

Bu bir eğitim, uygulama ve motivasyon kampı.
Yaşlanmanın ve genç kalmanın bilimsel arka planında yer alanları, bedenimizin çalışma teknolojisini bu programdaki eğitimlerde öğreniyoruz.
Sağlığı, gençliği, güzelliği korumaya ve geri getirmeye dair uygulamaları, derinlemesine inceliyor ve deneyimliyoruz.

Her şey online ilerlerken, programın hayatımıza olan etkisi, dışarıdan %100 görülüyor.
Gizli bir iksir içmiş gibi:
Gençlik İksiri

Program süresi: 4 hafta
Başlangıç: 7 Şubat 2021 Pazartesi
Bitiş: 6 Mart 2021 Pazar

Ücret: 1.500 TL
Kayıt için burcuvu@gmail.com ‘a mesaj gönderebilirsiniz.

Gençlik İksiri Programı NEDİR?

Bu bir eğitim, uygulama ve grup motivasyonu programı.

Beslenme, egzersiz, yaşam amacı & sevinci, stres azaltımı, kaliteli uyku gibi önemli yaşamsal rutinlerimizi ve kaynaklarımızı, fonksiyonel tıp bakış açısıyla ele alıyoruz. Gençliği korumaya odaklı, sağlıklı alışkanlıkları adım adım inşa ediyoruz.

GENEL KAPSAM

FONKSİYONEL TIP yaklaşımı rehberliğinde, sağlığı, gençliği ve güzelliği korumaya ve geri getirmeye dair uygulamaları, derinlemesine inceliyor ve deneyimliyoruz. Tüm süreç, beden, zihin, ruh düzleminde BÜTÜNSEL uygulamalar ile ilerliyor.

Odağımız:

 • Yaşlanmanın ve genç kalmanın bilimsel arka planını öğreneceğiz.
 • Bedenimizin çalışma teknolojisini anlayacağız.
 • Yaşlanmayı nasıl yavaşlatacağımızı öğreneceğiz.
 • Yaşlanma etkilerini nasıl tersine çevirebieceğimizi öğreneceğiz.
 • Tüm bu öğrendiklerimiz ışığında, bedene, zihne, ruha iyi gelecek uygulamalar deneyimleyeceğiz.

Süreç Nasıl İlerliyor?

 • Programın günlük bilgilendirmeleri, dosya ve ses kaydı paylaşımları ile tüm takibi, bu programa özel kuracağım ve sizi ekleyeceğim Whats App grubu üzerinden oluyor. Bu grupta her gün 10 saat aktif oluyorum ve sizleri destekliyorum.
 • 5 Şubat Cumartesi günü grubumuzu kuracağım.
 • Sürecimiz başlamadan önce tüm bilgileri edinmeniz ve gerekli hazırlıkları yapabilmeniz için, ilk kapsamlı eğitimimizin videosunu, 5 Şubat Cumartesi sabahı grubumuzda paylaşacağım.
 • İlk eğitimimizi, sürecimiz başlamadan önce yani 6 Şubat Pazartesi gününden önce izleyip bitirmeniz ve hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor. Tüm sorularınızı grubumuzda yanıtlıyorum.
 • Her hafta, Cumartesi sabahları, yeni haftanın konularını içeren eğitim videomuzu grubumuzda paylaşıyorum. Toplam 4 adet kapsamlı eğitim videosu paylaşıyorum.
 • Sürecimiz esnasında bir defa Zoom’da online buluşacağız: 15 Şubat Salı 21:00’de. Bu buluşmamız, grupça kaynaşma ve paylaşım buluşması. Sohbet ediyoruz, sürecin nasıl gittiğini konuşuyoruz. Varsa, sorularınızı yanıtlıyorum. Bu buluşma, eğitim içerik buluşmalar olmayıp, paylaşım yapma ve sohbet amaçlı bir buluşma olduğu için yayın kaydını almıyorum.
 • Program süresince detaylı hazırlanmış bilgilendirme dosyaları, ses kayıtları ve sağlıklı-pratik yemek tarifleri alıyorsunuz.
 • Her hafta bu sürece özel hazırladığım ve hiç bir yerde yayınlanmayan meditasyon kayıtlarımı alıyorsunuz. 
 • Süreç, her şeyin adım adım inşa edilmesi ve deneyimlenmesine dayanıyor.
  Her şey bittiğinde, içimizden yenilenmiş ve canlanlanmış bir kişi doğacak; o kişi size çok iyi gelecek, buna eminim.

SIK SORULAN SORULAR

Bu programdan beklentim ne olmalı?

Bu programı hem kendim hem sevdiklerim hem gruplarım hem de bireysel danışanlarımda defalarca uygulatan ve takip eden bir kişi olarak, size program sonunda neler gördüğümüzden bahsedeyim.

 • Fazla kiloların uçup gitmesi
 • Ödemlerin inmesi
 • Cildin parlaması
 • Yorgun uyanışların ve enerji düşmelerinin bitmesi
 • Sağlıklı bir canlılık hissinin bedene yerleşmesi
 • Fizyolojik yaşımızın, sihirli bir değnek değmiş gibi geri sarması
 • Bağırsakların düzene girmesi ve şikayetlerin ortadan kalkması
 • Cilt sorunları yaşayanların, problemlerinin yatışması
 • Hormonal sistemlerin dengelenmesi
 • Bedenin her yerine sağlık ve gençlik yüklenmesi
 • Hayattan daha fazla keyif alır hale gelmek
 • Doğru bilgi ile, pek çok doğru sanılan hatanın düzelmesi
 • Sağlıklı yaşam alışkanlıkları inşa edilmesi ve bunun sürdürülebilmesi

Bu bir eliminasyon programı mı?

Hayır, bu bir eliminasyon programı değil.
Beslenme programımız ve eğitimlerimiz, gençliği korumak ve yaşlanmayı geciktirmek odağında şekillenen bir sağlıklı yaşam programı. Programımızın beslenme bacağının danışmanlığını, değerli hocam, Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni İlker Pazarbaşı yapıyor.

Program sürecinde eliminasyon yapmak isterseniz tabiki yapabilirsiniz.

Gluten var mı? Peynir yiyebilecek miyim?

🙂 Belli sınırlamalar içerisinde gluten ve süt ürünleri tüketebileceğiz. Siz sormadan ben söyleyeyim, evet kahve ve sınırlı miktarda alkol de tüketebilirsiniz.
Önemli olan neyi, ne zaman, neden yapacağımızı ve yapmamamız gerektiğini öğrenmek. Gençliği koruma odaklı eğitimlerimiz ve uygulamalarımız esnasında hem detaylara hakim olacaksınız hem de büyük resmi daha net anlayabileceksiniz.

Egzersiz yapmak zorunda mıyım?

Sağlıklı bir beden inşa etmek ve yaşlanmayı geciktirmek istiyorsanız, evet bir egzersiz rutini oluşturmanız gerekiyor. Bunu adım adım birlikte inşa etmek hem kolay hem de motive edici oluyor. Sürecin güzelliği de burada.

Bu programla kilo verebilir miyim?

Programın ana hedefinin gençliği koruma, yaşlılığı geciktirmek olduğunu hatırlarken, kilo vermeye dair ek faydaları olacağını bilmenizi isterim. Yani program esnasında kilo verme ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü bedendeki fazla ödemi atmak, bedendeki yapım-yıkım sistemlerini dengelemek ve bedeni ideal sağlıklı ayarlarına taşımak gibi hedefleri olan harika uygulamalarımız var.
Bu uygulamalardan geçerken beden de ideal kilosuna doğru ilerleme eğiliminde oluyor.

Kilo verme mekanizmalarını öğreneceğiniz eğitimlerimiz ve uygulamalarımız da programın bir diğer yan faydası olacak.
Bundan daha güzeli nasıl olur? 🙂

Stres azaltımı, yaşam amacı & sevinci… Bir şeyler demişsiniz.
Oralarda neler yapacağız?

Tüm programlarımı bütünsel bir yaklaşımla hazırlamaya ve sunmaya özen gösteriyorum. Çünkü sadece beslenme ve egzersiz alanlarında aksiyon almak yetmiyor. Günümüzde şehir yaşamı çok stresli. İnsanlar yoğun kronik stres ile yaşıyor. Bu stresten, tüm sistemler fena halde etkileniyor. Üstelik yaşam sevincini kaybetmiş, yönünü şaşırmış kişiler de artık çok fazla. Tüm bunlar için yapılabilecek şeyler var.

Stresi azaltmak, yönetmeyi öğrenmek, ruhun yüklerini de hafifletmeyi bilmek gerekiyor. Bu yoldaki 15 yıllık eğitim birikimim ve öğretmenlik deneyimlerim sayesinde, programlarıma ek faydalar katabiliyorum. Benzersiz deneyimler sunabiliyorum. Böylesi bir katkıyı programlarıma eklemek hem bana hem de tüm yaşayanlara iyi geliyor. Şifa oluyor.
Buradaki uygulamalarım çok.
Detaylarını bu satırlarda vermek istemem.
Programda ilerlerken tam ihtiyacımız olan süreçlerde adım adım bize destek olacak uygulamalar ve öğretiler ile ruhumuzu doyururken, öğrenmenin ve deneyimlemenin hazzını yaşayacağınız için heyecanlanıyorum.