Gençlik İksiri – Online Program
Gençlik İksiri – Online Program

Gençlik İksiri – Online Program

Bu bir eğitim, uygulama ve motivasyon programı.

Yaşlanmak bir hastalıktır ve önlenebilir!

Yaşlanmanın ve genç kalmanın bilimsel arka planında yer alanları bu programda öğreniyoruz.
Yılların ve kötü yaşam alışkanlıklarının etkilerini tersine çevirmek üzere çalışıyoruz.
Sağlığı, gençliği korumaya ve geri getirmeye dair uygulamaları, derinlemesine inceliyoruz. Ama bilgi tek başına yetmez; öğrendiklerimizi birlikte uyguluyor ve gençleşiyoruz.

Her şey online ilerlerken, programın hayatımıza olan etkisi, dışarıdan %100 görülüyor.
Gizli bir iksir içmiş gibi:
Gençlik İksiri

Program süresi: 4 hafta
Başlangıç: 11 Mart 2024 Pazartesi
Bitiş: 7 Nisan 2024 Pazar
Ücret: 4.800 TL
Kayıt için burcuvu@gmail.com ‘a mesaj gönderebilirsiniz.

Gençlik İksiri Programı NEDİR?

Bu bir eğitim, uygulama ve grup motivasyonu programı.

Yaşlanmanın ve genç kalmanın bilimsel arka planında yer alanları bu programda öğreniyoruz.

Yılların ve kötü yaşam alışkanlıklarının etkilerini tersine çevirmek üzere çalışıyoruz.
Sağlığı, gençliği korumaya ve geri getirmeye dair uygulamaları, derinlemesine inceliyoruz, uyguluyoruz, gençleşiyoruz.

Gençleşmemiz üzerinde etkili olan temel rutinleri ve kaynakları, FONKSİYONEL TIP bakış açısıyla ele alıyor, öğreniyoruz. Gençliği korumaya odaklı, sağlıklı alışkanlıkları adım adım inşa ediyoruz.
Beslenme, egzersiz, uyku, stres yönetimi, takviye kullanımları, yaşam amacı, ruhsal doyum gibi önemli pek çok alanda, güzel adımları birlikte atıyoruz.

GENEL KAPSAM

Tüm süreç, beden, zihin, ruh düzleminde BÜTÜNSEL uygulamalar ile ilerliyor.

Odağımız:

 • Yılların ve kötü yaşam alışkanlıklarının etkilerini nasıl tersine çevirebileceğimizi öğrenmek.
 • Sağlığı, gençliği, güzelliği korumaya ve geri getirmeye dair uygulamaları, derinlemesine incelemek ve deneyimlemek.
 • Yaşlanmanın ve genç kalmanın bilimsel arka planını öğrenmek.
 • Bedenimizin çalışma teknolojisini anlamak.
 • Yaşlanmayı nasıl yavaşlatacağımızı öğrenmek.
 • Tüm bu öğrendiklerimiz ışığında, bedene, zihne, ruha iyi gelecek uygulamalar deneyimlemek.

Süreç Nasıl İlerliyor?

 • Programın günlük bilgilendirmeleri, dosya ve ses kaydı paylaşımları ile tüm takibi, bu programa özel kuracağım ve sizi ekleyeceğim Whats App grubu üzerinden oluyor. Bu grupta her gün 10 saat aktif oluyorum ve sizleri destekliyorum.
 • Grubumuz, program başlamadan iki gün önce yani Cumartesi günü kuruluyor.
 • Sürecimiz başlamadan önce tüm bilgileri edinmeniz ve gerekli hazırlıkları yapabilmeniz için, ilk kapsamlı eğitimimizin videosunu, aynı Cumartesi sabahı grubumuzda paylaşacağım.
 • İlk eğitimimizi, sürecimiz başlamadan önce yani Pazartesi gününden önce izleyip bitirmeniz ve hazırlıklarınızı yapmanız gerekiyor. Tüm sorularınızı grubumuzda yanıtlıyorum.
 • Her hafta, Cumartesi sabahları, yeni haftanın konularını içeren eğitim videomuzu grubumuzda paylaşıyorum. Toplam 4 adet kapsamlı eğitim videosu paylaşıyorum.
 • Program süresince detaylı hazırlanmış bilgilendirme dosyaları, ses kayıtları ve sağlıklı-pratik yemek tarifleri alıyorsunuz.
 • Her hafta bu sürece özel hazırladığım ve hiç bir yerde yayınlanmayan meditasyon kayıtlarımı alıyorsunuz. 
 • Süreç, her şeyin adım adım inşa edilmesi ve deneyimlenmesine dayanıyor.
  Her şey bittiğinde, içimizden yenilenmiş ve canlanlanmış bir kişi doğacak; o kişi size çok iyi gelecek, buna eminim.

SIK SORULAN SORULAR

Bu programdan beklentim ne olmalı?

Bu programı hem kendim hem sevdiklerim hem gruplarım hem de bireysel danışanlarımda defalarca uygulatan ve takip eden bir kişi olarak, size program sonunda neler gördüğümüzden bahsedeyim.

 • Görüntümüzün tazelenmesi, gençleşmesi, parlaması
 • Fazla kiloların uçup gitmesi
 • Ödemlerin inmesi
 • Cildin parlaması
 • Yorgun uyanışların ve enerji düşmelerinin bitmesi
 • Sağlıklı bir canlılık hissinin bedene yerleşmesi
 • Fizyolojik yaşımızın, sihirli bir değnek değmiş gibi geri sarması
 • Bağırsakların düzene girmesi ve şikayetlerin ortadan kalkması
 • Cilt sorunları yaşayanların, problemlerinin yatışması
 • Hormonal sistemlerin dengelenmesi
 • Bedenin her yerine sağlık ve gençlik yüklenmesi
 • Hayattan daha fazla keyif alır hale gelmek
 • Doğru bilgi ile, pek çok doğru sanılan hatanın düzelmesi
 • Sağlıklı yaşam alışkanlıkları inşa edilmesi

Bu bir eliminasyon programı mı?

Hayır, bu bir eliminasyon programı değil.
Beslenme programımız ve eğitimlerimiz, gençliği korumak ve yaşlanmayı geciktirmek odağında şekillenen bir sağlıklı yaşam programı. Programımızın beslenme bacağının danışmanlığını, değerli hocam, Fonksiyonel Tıp Diyetisyeni İlker Pazarbaşı yapıyor.

Program sürecinde eliminasyon yapmak isterseniz tabiki yapabilirsiniz.

Gluten var mı? Peynir yiyebilecek miyim?

Belli sınırlamalar içerisinde gluten ve süt ürünleri tüketebileceğiz. Siz sormadan ben söyleyeyim, kahve ve sınırlı miktarda alkol de tüketebilirsiniz.
Önemli olan neyi, ne zaman, neden yapacağımızı ve yapmamamız gerektiğini öğrenmek. Gençliği koruma odaklı eğitimlerimiz ve uygulamalarımız esnasında hem detaylara hakim olacaksınız hem de büyük resmi daha net anlayabileceksiniz.

Egzersiz yapmak zorunda mıyım?

Sağlıklı bir beden inşa etmek ve yaşlanmayı geciktirmek istiyorsanız, evet bir egzersiz rutini oluşturmanız gerekiyor. Yaşam temponuza ve zevklerinize göre bir egzersiz rutini kurmak sandığınızdan daha kolay! Bunu adım adım birlikte inşa etmek hem kolay hem de motive edici oluyor. Sürecin güzelliği de burada.

Bu programla kilo verebilir miyim?

Programın ana hedefinin gençliği koruma, yaşlılığı geciktirmek olduğunu hatırlarken, kilo vermeye dair ek faydaları olacağını bilmenizi isterim. Yani program esnasında kilo verme ihtimaliniz çok yüksek. Çünkü bedendeki fazla ödemi atmak, bedendeki yapım-yıkım sistemlerini dengelemek ve bedeni ideal sağlıklı ayarlarına taşımak gibi hedefleri olan harika uygulamalarımız var.
Bu uygulamalardan geçerken beden de ideal kilosuna doğru ilerleme eğiliminde oluyor.

Kilo verme mekanizmalarını öğreneceğiniz eğitimlerimiz ve uygulamalarımız da programın bir diğer yan faydası olacak.
Bundan daha güzeli nasıl olur? 🙂

Stres azaltımı, yaşam amacı & sevinci… Bir şeyler demişsiniz.
Oralarda neler yapacağız?

Tüm programlarımı bütünsel bir yaklaşımla hazırlamaya ve sunmaya özen gösteriyorum. Çünkü sadece beslenme ve egzersiz alanlarında aksiyon almak yetmiyor. Günümüzde şehir yaşamı çok stresli. İnsanlar yoğun kronik stres ile yaşıyor. Bu stresten, tüm sistemler fena halde etkileniyor. Üstelik yaşam sevincini kaybetmiş, yönünü şaşırmış kişiler de artık çok fazla. Tüm bunlar için yapılabilecek şeyler var.

Stresi azaltmak, yönetmeyi öğrenmek, ruhun yüklerini de hafifletmeyi bilmek gerekiyor. Bu yoldaki 15 yıllık eğitim birikimim ve öğretmenlik deneyimlerim sayesinde, programlarıma ek faydalar katabiliyorum. Benzersiz deneyimler sunabiliyorum. Böylesi bir katkıyı programlarıma eklemek hem bana hem de tüm yaşayanlara iyi geliyor. Şifa oluyor.
Buradaki uygulamalarım çok.
Detaylarını bu satırlarda verebilmem mümkün değil.
Programda ilerlerken, tam ihtiyacınız olan süreçlerde adım adım size destek olacak uygulamalar ve öğretiler ile ruhumuzu doyururken, öğrenmenin ve deneyimlemenin hazzını yaşayacağınız için heyecanlanıyorum.

2 yorum

 1. Canan

  Ben aslinda saglikli beslenen ve beslenmesine dikkat eden biriyimdir.
  Bu süreçte Burcu, bilmedigim hatta sacma buldugum bircok noktayi oyle guzel acikliyor ve uygulatiyor ki su gibi akıyor. Sifa oluyor. Bu donemi hayatim boyunca hatirliycam.

  Oncelikle hizli bir sekilde bedenimde cook buyuk degisimler oldu. istedigim kiloya kolayca geldim. Selulitlerim gittiii 16pound (7 kg)verdim. Gobekten eser kalmadi, Belimde, bacakalarimda, yuzumde incelme oldu. Isilti, canlilik, hafiflik, huzur geldi. Haftada 3 pilates ve yuruyslerimi de yaptigim icin siki ve diri bir sekilde gitti giden.

  Vucudumun aslinda gluteni ve sekeri sevmedigini cok net anladim. Hic gluten,seker,alkol almadim( bir kere sadece 2-3 yudum sarap baslarda ictim. O bile normalden cok daha rahatsiz etti).
  Burcu’cum senin ve grubumuzun harika destegi enerjisi ile hersey o kadar kolay oldu ki sastim kaldim. Hergun daha da iyi hisseder oldum.

  Ben diyet programlarini hic yapmadim ve sevmemde. Ama bu baska birsey, hedef saglikli olmak. Oyle olcum olcum, yiyecegim yemek listeden baskasinin duzenledigi degil, yasak yok, limit var ve bunu bildigin icinde, icinden gelmiyor bile onlari yemek. Muthis☺️
  Tam ben ve benim gibi dusunenlere ilac olan program. Herkes hayatinda en az bir kere bunu deneyimlemeli, sonra ne demek istedigimi daha iyi anlayacaklar.

  Sosyallesirken zor olabilir bu surec diye dusunuyordum ki; ben surekli davet, yemek, eglence icindeyim. Coook kolay oldu. Hatta herkes benim gibi takilmaya basladi. Ben sebze suyu yada limonlu su icerken digerleride ozenip alkol bardagini birakip benim ictigimden aldi bosverdim disariyi. Ben oyle guzel sevdim ki kendimi, bedenimi, secimlerimi, bu nesem, isigim herseye deger. ☺️

  Bedenime bu şekilde kararlılıkla ve birlik halinde iyi bakmak harika hissettirdi. Vucudun ne kadar akilli ve sadik bir dost oldugunu gosterdi. Onu dinlemek saygi, sevgi vermek, guzel, ozenli davranmak en sevdigi. Herkesi pof pofluyoruz, musait yerlerini kaldiriyoruz da kendimize, beslenmemize gelince sinifta kaliyoruz. Bu donem azicik o pof poflanmayi kendime yapmanin ne kadar iyi geldigini gordum. Ozellikle Kilo vermenin, dinc olmanin yas gibi sebepten zor olmasi diye birsey olmadigini gördüm.
  Vucuda kararli bir sekilde iyi bakmak her şeyi beraberinde getiriyormus. Fazlaliklarin gitmesi, zararli herseyin hizla atilmasi, canlilik, rahatlik, isildamak bonuslar…

 2. Basak Serce

  Burcu Akcimen onderliginde yurutulen 4 haftalik programda benim icin en onemli sey hayata bakis acimla ilgili bircok sey degistirip gelistirebilmem oldu. Bu uygulama, sadece beslenme ile ilgili degil; uyku duzenini olusturmaktan hayatta yeni baslangiclar icin aksiyon alabilmeye kadar uzanan butunsel bir program.

  Uygulamada, Burcu Akcimen, neyi, neden ve ne sekilde yapacagimizi o kadar net ve bilimsel dayanaklarla anlatiyor ki kolaylikla ikna olup geriye sadece uygulamak kaliyor.

  Bircok kisi saglikli temiz beslenmenin ne oldugunu bildigini saniyor ama yaniliyoruz. Bazilarimiz kendince saglikli besleniyor, ya da kendimizi kandiriyoruz, ya da ‘aman ye ne olacak’, ‘…batti balik yan gider’,… Uzerinde saglikli, organik yazan bircok sey toksik ve/veya asit. Mesela vitamini, lifi bol yazan bir paket size sagladiklarinin yanisira zehirliyor olabilir. Paketlerdeki yazilara lutfen kanmayiniz. Hepimizin belki de anne-babamizin bile dustugu durumlar bunlar. Zaten biliyorum ne yapmam gerektiğini ama başlayamıyorum deseniz de kabul edin beynimizde o kadar yerlesmis kalip var ki, lutfen o kaliplari gevsetiniz.

  1 aylik programda 2.5 kilo verdim (bunu kilo verme diyeti olarak gormedim, isteyen programda onu da basardi). Giden kilo toksinlerden ve odemden. Selulitlerim azaldi, belim inceldi, cildim duzeldi- gerginlesti. (40 yasindayim, bilimsel bir olcum yaptirmadim ama 30-32 yasindaki bedenime dondum diyebilirim:) Gunluk yurume, meditasyon, haftalik 3 kez egzersiz duzeni oturttum.

  Hayatinizda olumlu bir fark (bende etkisi cok buyuk) yaratmak istiyorsaniz bu programa baslayip uygulayin. Butun hayatiniz boyunca devam ettirebileceğiniz beslenmenin matematigini ogreneceksiniz. Bahaneleri bırakıp kendinize özen göstermenin tam zamanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir