Kova Burcunda Dolunay: Kararlar, Sürprizler ve İyileşmek
Kova Burcunda Dolunay: Kararlar, Sürprizler ve İyileşmek

Kova Burcunda Dolunay: Kararlar, Sürprizler ve İyileşmek

Bugün Dolunay!

Kova burcunda bir dolunay. Aslan burcu döneminin de başlangıcı. Kahkahayı, eğlenceyi, çocuksu enerjiyi, aşkı, yaratıcılığı sembolize eden Aslan döneminin başlangıcı…
Aslan burcu okuyucularımın doğum gününü şimdiden kutlarım.

Oluşan enerji, son dönemde içimizdeki seslerin yükselmesi ve ateş gibi bir enerji ile dışarı çıkışını sembolize ediyor. Güvende olma ve beslenme hislerimizi sarsan konularda harekete geçme vaktinin gelmesi ve önemli kararları aksiyona dökme vakti…

İyileşmek için iç sesimizi dinlemek gereken zamanlardayız. Karşımızda denenmemiş, radikal yeni yolların yanı sıra, denemiş, kalıplaşmış yolların ve toplum baskısının bulunması da muhtemel.

“Böylesi bir dolunayda seçimimiz ne olmalı?” derseniz, denenmemişe yönelmek olmalı derim. Daha önce yaptıklarımızın aynısını yaparak farklı sonuçlar üretemeyiz önermesinin doğruluğunu, pek çoğumuz yaşam deneyimi ile ispatladık muhtemelen.

Korkular, endişeler, belirsizlikle nasıl mücadele edeceğimizi bilememek her insanı durdurur. Yaşamımızı sürdürmek için konfor alanımızın dışına çıkmamak gerektiğini düşünürüz. Zor da olsa, acı da verse o konfor alanında yıllarca kalmaya gönüllü oluruz. Sizin bu dolunay ile içinizde yükselen konu ne bilmiyorum. Ancak konu ne olursa olsun, kısır döngüyü kırmak isterseniz, farklı bir şeyler yapma kararı almanızı öneririm. Hayatınızın rutinini bugün kırmak, yarın başka bir hayata uyanmak demek. Sahi, rutininizi kırmak için bir şey yapacak olsanız, hemen yarın ne yapmaya başlarsınız? Bir dakika içinde 3 madde yazabilir misiniz?

Kova, Zodyak çarkının en orijinal enerjisidir. Hepimizin doğum haritasında Kova burcu bulunduğuna göre, sizin de bu hayatta orijinalliğinize, sahip çıkmanız gereken bir alan var demektir. Hangi konularda kalıpların dışına çıkmaya eğilimlisiniz hiç düşündünüz mü? Eğer düşünür ve bulabilirseniz harika! İşte bu dolunayın enerjisinden faydalanmak için bu alanlarda atağa geçmelisiniz.

Önümüzdeki 10 günlük dönemde hayatınızın belli konularında sürprizlere açık olun.  Hepimizin hayatınıza sürprizler, fırsatlar, dönem dönem değişen konularda uğrar. Rutini kırma ve belirsizliğe açılma motivasyonumuzla paralel şekilde bunları görebilir ve değerlendirebiliriz.

Oluşan bu enerjiye senkronize olmak  ve içsel sıkışıklıklarınızı temizlemek isterseniz, tam da dolunay günü 22 Temmuz’da 19:30’da Etiler Yogaşala’da  yapacağımız Astro-Yoga’ya beklerim.

Seçimlerimiz mutluluk ve özgürleşmek için olsun.

Sevgilerimle,

Burcu Vurkaç
22 Temmuz 2013 , İstanbul.