KOÇ BURCU 2014 Yılı Yorumu
KOÇ BURCU 2014 Yılı Yorumu

KOÇ BURCU 2014 Yılı Yorumu

KOÇ Burcu 2014 Yılına Genel Bakış:

Sevgili Koç Burcu ve Yükselen Koç Okuyucularım,

2013 yılında hayatınızda ev , aile ve ilişkiler konularında pek çok  şey olup bitmiş olmalı. Umuyorum ki bu konuları dilediğinizce yoluna sokmuş ve içiniz rahat bir şekilde bu güzel 2014 yılına başlıyorsunuzdur.

Yılın ilk yarısında ev sahibi olmak, almak, satmak, kiralamak, evini yenilemek veya kurmak istiyorsanız sizin için fırsatlar devam ediyor. 2013’ün yaz aylarından itibaren üzerinizde olan bu etkiden henüz faydalanmadıysanız, işte bu sene zamanı gelmiş olabilir. Hazırlıklarınızı, aksiyonlarınızı yaza bırakmayın, hemen kış aylarından itibaren ilerleyin. Çok uygun fiyatlı fırsatlar karşınıza çıkabilir, işler beklediğinizden çok daha rahat ve bereketli şekillenebilir.

Yılın ikinci yarısından itibaren aşk için şanslı bir dönemde olacaksınız. Bu dönem, bekarsanız yüzünü fazlasıyla gülebilir.
İlişkiniz var ise hayatınıza girebilecek olan çocuklar teması hayatınızı daha da güzelleştirmeye müsait.  Bu tema doğru-dan sizin çocuğunuz olabileceği gibi, hayatınıza bir yakınınız dolayısıyla dahil olacak olan bir çocuk da olabilir. Bu konuda henüz planlarınız yok ise önlemleri almanız faydalı olabilir. Zira yılın ikinci yarısı gündeminiz buralara kayabilir.

Sene başlar başlamaz, kariyerinizi, toplum içindeki statünüzü ve tanınırlığınızı etkileyen konularda gündemlerinizin yoğunlaşması faydalı olacaktır. Zaman sizin için daha hızlı akmaya başlayabilir. Ciddi bir yoğunluk altına girebilirsiniz. Bu yoğunluğun hediyesi, toplumdaki statünüzü değiştirmek olacaktır. Toplumdaki statünüzü, tanınırlığı ne kadar önemsersiniz bilmem. Ama size epey önemseyeceğiniz bir şeyden bahsetmek istiyorum. Yeni atılımlar, yeni kurulumlar yapmak, yeni görevlere geçmek, bugüne kadar deneyimlemediğiniz alanlarda ilerlemek için doğru zamanlarda olacaksınız.

Kendi işinizi kurmak, yeni girişimlerde ulunmak gibi planlar için de yılın ikinci yarısı önemli enerjiler barındırıyor. Burada önemli bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim. Sabırsızlık enerjisine dikkat etmeniz gerekiyor. Hızlı ilerleme çabası zorlayıcı olabilir. Hallettim dediğiniz şeyleri tekrar yapmak zorunda bırakabilir. Bunu bir doğum gibi düşünün. Bir süre hiç bir şey görmeden kendinizi ve uğraşlarınızı beslemeniz gece gündüz emek vermeniz gerekecektir.  Sonrasında ise bir şeyler hayata doğsa bile onu kendi başına bırakamazsınız. Mutlaka beslemeye, ilgilenmeye devam etmeniz gerekir. Ancak bu uğraşlar size en derin mutluluğu verecektir. İşte böyle kalbinizde hissettiğiniz, içinizi titreten konular için bu sene biraz sabır gösterin. Yılın ikinci yarısında sağlam temellerinizi atın.

Bu senenin bir diğer konusu ise kaynakların artması tarafında olabilir. Eşinizin veya sizinle karşılıklı kazanç ilişkisinde olan partnerlerinizin gelirini arttırmak için oldukça güçlü konumda olacaksınız. Adım adım bir şeylerin kurulması, kaynak yaratılması, sorumluluk altına girilmesi, ödemeler, borçlar gibi konuların yönetilmesi gerekebilir. Bu konular sizi dolaylı olarak ilgilendirse bile, ihtiyacı olan kişilere desteğinizi esirgemeyin. Onlar kazanırken siz de bu durumda fazlasıyla yarar görebilirsiniz. Hız yok, adım adım çözmek var, unutmayın. Bu nedenle hiç bi şey baş edemeyeceğiniz büyüklükte olmayacaktır. Konuları görmezden gelmeden, kararlılıkla üzerine yürüyün. Bu sayede kazandırırken kazanan siz olursunuz. Zaman zaman konuların şekillenmesindeki yavaşlık, sabır sınırlarınızın dışına taşmaya başladığında, sağlam temellerle ilerlemek için bu yavaşlığın faydası olduğunu hatırlayın.

Ödemeler, borçlar, kredi, miras, tazminat gibi konularınız var ise, dışarıdan gelen kaynaklardaki olası gecikmeleri göz önünde bulundurarak planlarınızı yapın. Dışarıdan gelecek kaynak girişine güvenmeyin. Siz dışarıyı destekleyip kazanırken, bu sene bunun tersini söylemek maalesef çok mümkün değil. Ancak bu yavaşlık ve zorluk kelimeleri sizi yıldırmasın. Yeni yollar yöntemler, alternatifler yaratabilmek gibi bir yeteneğiniz olması zaten sahip olduğunuz en güzel şey.
Kendinize güveninize aşamayacağınız bir şey yok!

Yılın önemli bir diğer haberi de partnerlik ilişkilerine dair. Partnerlik ilişkilerinizde dengelerin çokça değişeceği bir dönem önünüzde uzanıyor. Bu değişimler kesinlikle faydanıza olacak. Bazı ilişkilerinizde pürüzler çıktığı an, imdadınıza geçmişten gelen bir ilişki yetişebilir. Bu sene yalnız değilsiniz. Bu yeni sene size pek çok partnerlik fırsatını taşıyacaktır. Evet bu partnerlik romantik partnerlik olabileceği gibi, karşılıklı kazanma temeline dayanan partnerlikler de olabilir. Romantik tarafta zaman zaman kafa karışıklıkları söz konusu olabilir, dikkat! İş partnerliklerinizi de sağlam temellere oturtmak için yılın ilk yarısında güç sizde. Karşılıklı kazanmanın dinamiklerini gözden kaçırmayın yeter!

Mutluluğunuzun katlanarak arttığı ve hayata daha çok  yenilik getirdiğiniz bir sene diliyorum.
Sevgilerimle,
Burcu Vurkaç
3 Aralık 2013, İstanbul

Bu yazının her hakkı saklıdır. İzin alınmadan kullanılamaz. İzin almak için lütfen burcuvurkac@gmail.com adresimden bağlantıya geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.