Aylık Burç Yorumları – Aralık 2011
Aylık Burç Yorumları – Aralık 2011

Aylık Burç Yorumları – Aralık 2011

Yepyeni bir ay, yılın son ayı…
Geride kalan yılı gözden geçirme ve geleceğe umutla bakma zamanı…
Hepimize sağlıklı, huzurlu ve güzel haberlerle dolu bir ay diliyorum.
Keyifli okumalar!

Koç Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Koç burcunun gezegeni Mars’tır. Mars, günlük rutin işleriniz ve iş hayatınızı yöneten evinize geçti ve Temmuz ortasına kadar burada kalacak. Bu, uzun soluklu bir proje dolayısıyla, iş anlamında epeyce yoğun olacağınız ama bir yandan da bu yoğunluğu kaldıracak enerjyi kendinizde bulabileceğiniz anlamına geliyor. İşsiz olan Koç’lar için bu güzel bir haber, zira, günlük işlerinizin yoğun bir tmpoya gireceğini söylersem sanırım güzel haberi önden vermiş olurum. Yeni bir işe girecekseniz, imzanızı 14 Aralık’tan sonra atmaya bakın. Böylelikle Merkür gerilemesinin etkilerinden de korunmuş olursunuz.

Yukarıda bahsettiğim uzun soluklu projenin, kendi kazandığınız para alanına bolluk ve bereket getireceğini söyleyebilirim. Bolluk ve Bereket gezegeni Jüpiter, ay sonunda geri hareketten çıkacak ve ileri harekete geçmesi ile size maddi kazançlar anlamında çok güzel fırsatlar sunacak. “Nasılsa bolluk benimle.” Diyerek rehavete kapılmayın, akarken doldurun!

İşlerinizin odağınızda olması, aşk hayatınızı biraz geri plana atacak olsa da ayın sonundan itibaren aşk hayatınıza enerji gelecek. Aşka dair gelişmeler Ocak ayında.

 

Boğa Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Boğa’lar için son dönemde maddi kazançlar ve dışarıdan gelen paralar gündemde idi. Bu alanlardaki gelişmelerin devamı geliyor. Halen elinize yüklü müktarlarda paralar geçmedi ise geçebilir, bu ilk güzel haber. Ayın ortasından itibaren kariyer evinizin yöneticisi Uranüs’ün ileri hareketinin etkisini hissetmeye başlayacaksınız. Bu yepyeni bir iş anlamına geliyor olabilir. 14 Aralık’taki Merkür gerilemesi bittikten sonra bu konularda son kararı vermeniz faydalı olabilir.

Boğa’lar için en güzel haber, şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter’in, ay sonunda geri hareketten çıkıp ileri harekete geçecek olması. Bunun anlamı nedir derseniz: Artık hayatınızın her alanında şans, bolluk ve bereket size bulacak. Bu etki 2012 yılı HAziran ayı ortasına kadar devam edecek. 10 yıldan fazla bir zamandır böylesine güzel bir etki görmediniz. Değerlendirmenin tam zamanı.

Ay sonuna doğru yurtdışıve uzak seyahatler temaları hayatınıza giriyor.Siz bir yerlere gidebilir veya uzaklardan gelen kişiler ile ilgileniyor olabilirsiniz.

Güzel haberler bitmedi: Aşk konusunda Temmuz ortasına kadar Mars’ın vereceği enerji ve çekicilik üzerinizde olacak. Jüpiter’in de şans etkisi ile topladığımızda eğlence ve aşk alanlarında ne kadar güzel günlerin size beklediğini anlatmak zorlaşıyor. İyisi mi siz yaşayın ve bize anlatın 🙂

 

İkizler Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Aralık ayına İkizler burcunun yönetici MErkür’ün gerilemede giriyor olamsı İkizler burcunu ay ortasına kadar zorlamaya devam edeiyor. Bu zolama özellikle hayatınızdaki partnerinizle ve/veya iş hayatınızdaki ortağınızla ilgili görünüyor. Aranızda yanlış anlaşılmalar olabileceği için sinirleri germeden, uzlaşmacı bir tavır ile sakin kalmanızı öneririm. Bu dönemde bu ilişkilerinizde radikal kararlar almamaya özen gösterin. 14 Aralık’tan itibaren bu etki oratadan kalkacak. 10 Aralık’ta İkizler burcundaki dolunay hayatınızdan çıkması gereken anacak çıkartmadığınız konularda bitişlere neden olabilir. Bitişler her zaman kötü değildir. Hayatmızda yeniye yer açmak için çok çok iyi olabilir. Bu tarihlerdeki bitişler de işte bu tarzda sizin için olumlu bitişler olacak.

Ay ortasında sağlığınıza dikkat edin. Özellikle seyahat planları yapıyorsanız, ay başından itibaren vitaminlerle kendinizi destekleyin. Bağışıklık sisteminizi güçlü tutmak için düzenli spor yapmaya ve beslenmenize özen gösterin.

Ay sonundaki yeni ay dışarıdan gelen para ve maddi kaynaklar evinizi aydınlatıyor. Bu alanlarda girişimleriniz ay sonu ve Ocak ayının ilk haftası boyunca desteklenmeye devam edecek. Özellikle son yıllarda gelirlerini arttırmanın yolunu arayan İkizler burçları için güzel bir haber bu.

 

Yengeç Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Geçtiğimiz yıl içerisinde Yengeç’ler kariyerlerinde değişimler yaşadılar. İşler genelde yolunda giderken son aylarda durğanlaşma, kapana kısılmışlık hissi ve önünü görememe hali ön planda oldu. Eğer siz de haritanızda bu etkilere sahipseniz güzel bir haberim var: Kariyerinizde atılımlar yapmanızı sağlayacak olan sürprizler ve değişimler gezegeni Uranüs, 10 Aralık’tan sonra geri hareketten çıkıyor ve ilerlemeye başlıyor. Mevcut Merkür gerilemesi ise 14 Aralık’ta bitiyor. Kariyerinizde tekrardan yükselişe geçmenin zamanı geliyor. Yüzünüzü güldürecek gelişmeler için gözünüzü dört açın ve tadını çıkarın!

Geçtiğimiz ay 25 Kasım civarında günlük rutininiz değiştirecek gelişmeler oldu ise, işinizle ilgili yeni başlangıçlar sözkonusu ise bu başlangıçların sizin için doğru olmadığını söylemek zorundayım. Sizi ilerletmek yerine, sadece üzerinize daha fazla yük aldığınız anlamına gelebilir. Merkür gerilemesi etkisi ile bunları görememeniz olası. 14 Aralık’tan sonra iş hayatınızı bu paralelde tekrar değerlendirmenizde fayda var.

“İş hayatım tamam da aşk hayatım ne olacak?” diye endişelenmeyin. Iş hayatınızdaki bu hızlanmayı, aşk evinize güzel enerjiler gönderen gezegenler harika biçimde dengeleyecek. İşe ragmen sevdiğiniz kişi ile uyumlu ilerlemeniz için her şeye sahip olacaksınız.

İlişkisi olan Yengeç’ler, ay sonundaki yeni ay ile birlikte, ilişkinizi evliliğe döndürmek istiyorsanız, evlenme teklifinizi şimdiden organize etmeye bakın. Bundan daha uygun bir dönem olamaz.

Ayın ortalarına kadar sağlığınıza dikkat edip kendiniz korumaya bakın. Aksatmışsanız tekrar düzenli spor yapmaya başlamanız ve beslenmenize dikkat etmenizde fayda var.

 

Aslan Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Bu ay en güzel haberler Aslan burçları için!

Öncelikle bekar Aslan’lara aşkın hemen kağınızda olduğunu müjedelemek istiyorum. Kasım ayı sonunda aşk evinizde bir yeni ay doğru. Bu yeni ayın etkileri Aralık ayı ilk haftasında da devam edecek. Ancak yeni ayın etkisi bununla sınırlı değildir. Eğer aşk halen kapınızı çalmamışsa, Aralık son haftaya dikkat etmenizi öneririm. Bu günlerde kendinize bakmak, sosyal ortamlarda boy göstermek hiç beklendik bir aşkın habercisi olabilir.

İlişkisi olan Aslan’ların gündeminde bu yeni ay çocuklara vurgu yapıyor. Bebek sahibi olmak istiyorsanız, çalışmalarınızı hızlandırmanızda fayda var. Zira Aralık ayının ilk haftaları veya 25 Aralık civarında beklediğiniz güzel haber kapınızı çalabilir. Eğer ki çocuk istemiyorsanız, bu konuda dikkatli olmanızı öneririm J

10 Aralık civarında ilişkide bulunduğunuz sosyal ortamlarda dikkatli olmanızda fayda var. Özellikle erkek figürleri ile anlaşmazlık ve tartışmalar yaşanabilir.

Aslan’lar için güzel haberlerim bitmedi. Ay sonu itibariyle kariyer, ün-şan-şöhret alanlarınıza bolluk ve bereket ve pek çok fırsat getirecek olan gezegen Jüpiter, ileri hareketine başlayacak. Bu ne demek derseniz: KAriyerinizde yükselmek, yepyeni işlere geçmek, parlamak ve ünlenmek için Haziran 2012 ortasına kadar şans sizinle olacak. Fırsatları değerlendirmeye bakın. Bu alanlarda rahatlıkla risk alabileceğinizi unutmayın.

Hayatınızdaki partnerlerinize vurgu yapan Uranüs, ayın ortalarında geri hareketten çıkarak ilerlemeye başlayacak. Eşiniz ve/veya iş hayatınızda ilerlemeye ve değişmeye yönelik hareketlerinizin destekleneceği bir dönem başlıyor.

Günlük rutininizi yöneten alanda ay sonunda meydana gelecek bir yeni ay var. Bu yeni ayda günlük rutininize katacağınız her şeyi düzenli ve disiplinli uygulamak için güç sizinle olacak. Sağlığınız, beslenme ve spor alışkanlıklarınız konusunda uzun süredir rutininiz değiştirmek istiyor ve yapamıyorsanız, 25 Aralık itibariyle ile sizin için çok uygun bir dönem başlıyor.

 

Başak Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Başak burcunun yönetici gezegeiz Merkür’dür. Merkür 14 Aralık tarihine kadar geri harekette olacak. Bu dönemde yeni başlangıçlar yapmak, evinizi değiştirmek, ev almak için uygun enerjiler mevcut değil. Ailenizde iletişim problemleri kaynaklı yanlış anlaşmalar olabilir. Eleştirel olmamakta ve ılımlı bir tavır sergilemekte fayda var.

10 Aralık civarında kariyerinizle ilgili yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir. Bu fırsatları değerlendirecekseniz Merkür gerilemesinin bittiği tarihten sonra değerlendirmeniz sizin için olumlu olacaktır.

Burcunuda bulunan Mars, size hayatın her alanında güç veriyor. Enerjinizin arrtığını hissetmeniz muhtemel. Bu etkiyle beraber, Mars size karizma ve çekicilik de katıyor. Aşk eğinizde bulunan güzellik gezegeni Venüs’ün de etkisini hesaba kattığınızda güzelleşmek, aşka yelken açmak için uygun bir dönemde olduğunuzu söylemeden geçemeyeceğim.

 

Terazi Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Son 2 yıldır Terazi’ler çok zorlandı. Hem Yengeç Oğlak hattındaki Ay ve Güneş tutulmaları hem de kısıtlayan, zaman zaman acı veren, ama çokça da öğreten gezegen Satürn’ün etkisi ile bunlar yaşandı. Terazi’ler çok şey yaşadı, acı çekti ve öğrendi. Hayatınız ciddi bir değişim ve dönüşüm döneminden geçti. Şimdi tutulmaların olumsuz etkilerinin kalktığı, sadece Satürn’ün kısıtlayan ve öğreten döneminin etkilerinin hissedildiği yeni bir döneme girdik. Yeni Ay ve Güneş tutulmaları serisi Terazi ile uyumlu bir hat olan İkizler – Yay hattında olacağından, Terazi’lerin hayatında iletişim, spiritüellik, yakın çevre, eğitim, yurt dışı ile ilişkiler ve seyahatler gibi konular daha sık odaklandığınız konular arasında olacak. Seyahatler alanında sürprizlere hazırlıklı olun. Pasaportunuzun geçerlilik süresini kontrol edip gerekiyorsa yenilemkte fayda var. HAzırda da bir valiziniz olsun. Hayat sizin için güzel sürprizler sunmaya hazırlanıyor.

Satürn’ün etkisi ile hayatınız yavaş yavaş değişiyor. Ama bu değişim köklü ve kalıcı bir değişim olacak.
İşini kuranlar, evlenenler, yaşama kök salanlar sizler olacaksınız.

Aralık ayının ilk yarısında gerilemeye devam eden Merkür dolayısıyla yakın çevre ile olan iletişimizde dikkatli olmanızı öneririm. Gerileme, yanlış anlaşılma olasılığı verebilir. Kısa seyahatler tarafında ise organizasyonlarınızda dikkatli olmanızda fayda var. Son dakika aksilikleri ile uğraşmamak için her şeyi yedekli tutmak veya B planınızı hazır bulundurmak iyi olacaktır.

14 Aralık’a kadar hayatınızı hızlandırmak için zorlamayın. Az zamanda çok iş yapma eğiliminizi anlıyorum. Fakat Satürn’ün burada bize ömrümüzün sonuna kadar faydalı olacak zamanı doğru kullanma derslerini öğrenme döneminde olduğunuzu unutmayın.

10 Aralık’ta İkizler burcundaki dolunay Terazi’ler için oldukça olumlu. Daha once başlanmış şeyleri sonuçlandırmak, bitirmek, sunmak için çok uygun bir dönem. MErkür gerilemde olduğu için yeni başlangıçlara temkinli yaklaşmakt ve son kararı 14 Aralık’tan sonra vermekte fayda var.

Ay sonuna doğru aileniz ve eviniz odağınızda olacak. Evde olmak size iyi gelecek. Anne babanız ile ilgilenmek, evde misafir ağırlamak veya ev ile ilgili konularla meşgul olmak için çok uygun.
İlişkisi olan Terazi’ler, eşiniz ile fikir ayrılıkları veya anlaşmazlıklar yaşıyor olabilirsiniz. Bu geçici bir süreç. Tatlı ve nazik tarzınız ile her şeyi çözebileceğinizi unutmayın.
Bekar Terazi’ler içinse eğlence ve aşk için güzel haberlerim Ocak ayında olacak.

 

Akrep Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Geçtiğimiz ayın sonundaki astrolojik yeni ay ile birlikte gelirlerinizde bir artış olmuş olması muhtemel. Eğer bu artış henüz olmamış ise aralık ayının ilk haftasında bu etki devam ediyor. Gözünüzü dört açıp maddi kaynaklarınızı arttırmaya bakın.  Hayatımızdaki para, kendi kazancımızdan doğabileceği gibi başkalarının parası da olabilir. Miras, tazminat, nafaka, komisyon vb. Durumlar kendi kazancımız dışında bize gelen kaynaklardır. İşte bunun gibi kendi kazancımız dışında bize gelen kaynaklara dair olumsuz bir gelişme 10 Aralık civarında su yüzüne çıkabilir. Bu nedenle harcamalarınızı düzenlemek ve gelirlerinizi arttırma yollarını tekrar değerlendirmek sizin için faydalı olabilir.

Kalabalıkları, sosyal ortamları çok da sevmeyen akrep’lerin artık dıarı çıkması ve sosyalleşmesi gerekiyor. Bu sosyal ortamlarda tanışacağınızve karşılaşacağınız kişilerin kariyerinizde ve prestijinizde etkileri olumlu olacak. Bu konularda Mars’ın da gücü sizinle olduğu için denemeye değer!

Eviniz, ailneiz ve taınmaz gayrimenkuller konularınıza dair alanda 10 Aralık’tan itibaren yeni bir enerji doğuyor. Bunu değerlendirmek, evinizi değiştirmek istiyorsanız ay ortasından itibaren çalışmalara başlayabilirsiniz.

Bolluk bereket gezegeni olan Jüpiter, partnerlik evinizi ay sonundan itibaren aydınlatmaya başlayacak ve bu etki Hazrn ayı ortasına kadar devam edecek. İş hayatınıza girerek size rahatlatacak bir partner veya ciddi ilişkiler tarafında şansınız, kısmetiniz artıyor. Tadını çıkarın.

 

Yay Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Aralık ayının ilk yarısında Yay burcunda gerileyen Merkür, sizin gibi tatlı dilli ve hoş sohbet Yay’ların bile yanlış anlaşılmalara maruz kalmasına neden olabilir, dikkat!

Ayın başında sağlığınıza dikkat edin, dinlenin. Spor yapın ve beslenmenize özen gösterin.

Öünüzdeki yaklaşık iki yıllık süreçte İkizler- Yay hattındaki Güneş ve Ay tutulmaları olacak. Bu ne demek derseniz… Hayatınızda pek çok başlangıç ve bitiş size bekliyor. Hayatın anlamını sorguladığınız, değiştiğiniz, dönüştüğünüz bir döneme doğru ilerliyorsunuz. Bu tutulmalar bittikten siz hayata, hayatınızdaki herkes de size farklı gözlerle bakıyor olacak.

Bu dönemde size neler kısıtlıyor? Bitirmek istediğiniz ilişkiler var mı? Bu konuları tekrardan düşünüp hayatınızı temizleme ve şekillendirme enerjileri sizinle birlikte. Korkmayın ve memnun olmadığınız ilişkileri, insanları hayatınızdan çıkarın.

Aralık ayı başında, hayatınızdaki partnerler alanında bitişler söz konusu olabilir. Bu eşiniz ile olan ilişkiniz olabileceği gibi, iş ortağınızla süregelen ilişkiniz de olabilir. Son kararınızı vermek için 14 aralık’tan sonrayı beklemenizde fayda var ki Merkür gerilemesinin olumsuz etkilerine maruz kalmayasınız.

Kariyer, ün, şan, şöhret evinizde size güç veren Mars’ın etkisi ile kariyerinizde yükselme yönünde adımlar atabilir, bu konuda daha istekli olabilirsiniz.

Günlük iş hayatınız, rutinleriniz ve sağlık evinizi yöneten alanda ise ay sonu itibariyle ileri harekete başlayalacak olan Jüpiter (Yay’ın yönetici gezegeni), bu alanlarda size şans, bolluk ve bereket getirecek.

 

Oğlak Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Burcunuzda bulunan Venüs’ün etkisi ile güzelliğinizin ve cazibenizin arttığı bir döneme girdiniz. Ay sonlarına kadar bu etki devm edecek. Saç şeklinizde, görünümüzde değişiklik yapmak istiyorsanız çok uygun bir dönemdesiniz.

İş ortamınıda veya günlük işlerinizde size yardım eden bir kişi ayın ortalarına doğru işten ayrılabilir. Bu kişinin bir kadın olduğu vurgusu mevcut. Bu durum yoğunluğunuzun artmasına ve yorulmanıza neden olabilir. Kendinize dikkat edip, sağlığınıza ve beslenmenize özen gösterin.

Son yıllarda özellikle kendi kazandığınız para ve gelirler tarafında işler istediğiniz gibi gitmiyordu. Bu etkiler artık sona eriyor. Ay sonuna doğru bunu yavaş yava hissetmeye başlayacaksınız. Ancak asıl güzel haberlerim Ocak ve Şubat aylarında olacak.

Romantik bir ilişkisi olmayan Oğlak’lar için ay sonundan itibaren altın değerinde bir dönem başlayacak. Kısmetlerinizin arttığı bu dönem, Haziran ayı ortalarına kadar devam edecek. Eğer aşk artık sizin de kapınızı çalsın istiyorsanız dışarılarda olmanın ve görünümüzü yenilemenin vaktinin geldiğini bir defa daha hatırlatmak istiyorum.

 

Kova Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Kovalar için aşk sezonu açılıyor.

Önümüzdeki dönemde Güneş ve Ay tutulmaları sizin aşk ve sosyalleşme alanlarınızı önemli ölçüde etkileyecek. Bekar Kova’lar için aşk kapıda bekliyor. Sosyalleşin, dışarı çıkın, arkadaşlarınızın sizin için çöpçatanlıklar yapmasına izin verin. 2012 yılında da etkisi devam edecek olan bu enerji ile bekar Kova kalmayacak desek yeridir.

İlişkisi olan Kova’lar içinse, ilişkilerinin gerçekten onları tatmin edip etmediğini değerlendirmeleri gerekiyor. Eğer ki mevcut ilişkinizden mutlu ve tatmin değilseniz bitrmekten konrkmayın. Zira bir yıldan daha fazla bir sür boyunca gerçek aşkı bulmanızı sağlayacak enerjiler sizin üzerinizde olacak.

İlişisinde mutlu olan Kova’ların ise ilişkilerini bir sonraki aşamaya taşıma zamanı gelmiş olabilir. Bunun için ay ortasından sonra tekrar değerlendirme yapmak uygun. Eğer hala ilişkinizi geleceğe taşımak istiyorsanız, hiç beklemeyin partnerinize bu konuyu açın ve kendinizi aşkın akışına bırakın.

Burcunuzun yönetici gezegeni uzunca bir süredir geri harekette olduğu için sn dönemde kendinizi sıkışmış, ilerleyemiyor ve hiçbir şeyin istediğiniz gibi gitmediği bir pozisyonda görüyor olabilirsiniz. Bu etkinin ay ortsından itibaren kaybolacağını ve tekrar geri gelmeyeceğini söylemekten mutluluk duyuyorum.

 

Balık Burcu – Aralık 2011 Aylık Burç Yorumu:

Kasım ayı sonunda kariyeriniz alanında doğan yeni ayın enerjisi ile kariyerinize dair güzel gelişmeler yaşamış olabilirsiniz. Eğer yaşamadıysanız, Aralık ayının ilk haftası bu etki devam edecek. Ancak Merkür’ün gerilemede oluşundan dolayı gecikmeler yaşayabilir, ay sonuna doğru bu olumlu etkileri hissedebilirsiniz.
Önümüzdeki yaklaşık iki yıl boyunca devam edecek olan Güneş ve ay tutulmaları, kariyeriniz, şan, şöhret alanınız, yuvanız, aileniz ve gayrimekullere dair konuları etkilecek.

10 Aralık’taki dolunay evinize dair konulara işaret ediyor. Kadın vurgusu olan bu dolunayda ailenizden bir kadın ile uzaklaşabilirsiniz veya zorluklar yaşayabilirsiniz.

Ay sonuna doğru iletişim alanında becerilerinizi daha iyi kullanmaya başladığınızı ve  çevrenizle olan iletişimizin arttığını fark edebilirsiniz. Bunları maddi getiriye çevirmek için kullanmanızı öneririm. Zira ay sonuna doğru harcamalarınızın artması muhtemel. Ancak bu kötü bir şey değil. Öünümüzdeki dönemde gelirlerinizi yöneten evinizde ileri gitmeye başlayacak olan sürprizler gezegeni Uranüs, beklenmedik gelirler ve gelir yollarını size getirebilir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.