Aslan Burcunda Yeni Ay, Yeni Başlangıçlar
Aslan Burcunda Yeni Ay, Yeni Başlangıçlar

Aslan Burcunda Yeni Ay, Yeni Başlangıçlar

Güneş gibi pırıl pırıl parlamak…

Sizin bu hayatta bir güneş gibi parladığınız yer neresi?

Orada hayatınızın ne kadarlık bir zamanı geçiyor?

Astrolojide Aslan burcu, Güneş tarafından yönetilir. Güneş’in parlaklığı, cömertliği, coşkusu ve verdiği yaşam enerjisi, ilahi enerji Aslan burcuna atfedilir. Aşk, yaratıcılık, oyun oynamak, eğlenmek, sahneler, performans sergilemek ve belki bunların tamamı için gereken ‘kendine güven’ bu dönemin en güzel temaları…

Bu güzel yeni ay, yeni başlangıçlar için bizleri destekliyor. Zaman tohum ekme zamanı…
Kendimize güvenimizi tazelemek için tohumlar ekme zamanı…
Yeni oyunlara katılmak, insanlardan, aktivitelerden ilham almak için dış dünyaya açılma zamanı…

Yeni aydan itibaren önümüzdeki 10 günlük süreçte içinizde oluşan fikirlere, yaratıcılık damlalarına karşı uyanık olun.
Kalbinizden geçen sesi dinlemeye ve ona uygun aksiyonlar almaya gayret edin.
Direnen veya eleştiren zihninizi dinginleştirmek için nefes egzersizleri yapın, meditasyon yapın, sevdiğiniz ve bedeninize iyi gelen egzersizler yapın.
Yeni ve bilmediğiniz şeyler deneyin. Sağ ve sol beyni eş zamanlı uyaran aktivitelerle bakış açınızı değiştirin.
Hedefiniz tamamen eğlenmek olsun. Beklentisizce kendinizi eğlenmeye verin. 
Bu yolla hayatın karşımıza daha çok fırsat çıkartamayacağını kim söyledi ki?

Aslan, aşkla ilgilidir dedik başlarken.
Bu yeni ay ile beraber aşk hayatınızı canlandırmak için yeni bir şeyler yapmaya ne dersiniz? Denenmiş yolları, alıştığınız kalıpları bir kenara bırakın ve sizin için yeni olan yolu tercih edin. Yalnız olun, birisiyle birlikte olun fark etmez… 
Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde etmeyi beklemek bir delilik diye boşuna dememiş Einstein!
Aksiyon alamıyorsanız, en azından bakış açınızı değiştirin ve hayatınızdaki değişimleri seyredin.

Aşk güzel şey de hayatta bir kişiye duyulan aştan başka da yoğun ve güzel sevgi halleri var. Hobileriniz, zamanın nasıl geçtiğini anlamadığınız aktiviteleriniz neler? Gelin bunlara bir yenisini daha ekleyin. Kendiniz için vakit yaratın. İçinizdeki meraklı çocuğu besleyin.
Zamanım yok, param yok , sorumluluklarım var vb bahaneler üretmekten vazgeçin. Hayat akıp gidiyor ve bu bahaneler hayatımızda sıkışıklık hissettirmekten başka işe yaramıyor. Herkesin hayatında kendini engelleyebileceği bin tane sebep bulmak mümkün. Farkı yaratan bahane yerine çözüm üretmekten geçiyor.
Yeni bir şeyler yapın ve bugün artık yeni bir hayata başlayın.
Kimsenin gelip sizi mutlu etmesini beklemeyin. Mutlu olmaya siz önden başlayın. Sonra bırakın tüm evren mutluluğunuzu arttırmaya yardım etsin ve mutlulukla size katılsın.

Bu yeni aya, Uranüs’ün yaptığı hoş etkiden umutluyum. Bu hoş etki beklenmeyeni bekle, kendini yeniye aç, sürprizlere aç diyor. Daha ne desin! 🙂

Bir yandan da güçlü gezegenlerin restleştiği bir dönemden geçiyoruz. Güzelim Jüpiter ışığımızı parlatmaya, kalbimizi dinlemeye ve bizi özgürleştirmeye yardım ederken; tam karşısında Oğlak’taki Pluto, hayatımızdaki gölge alanları, derin korkuları, karanlıkları bize hatırlatıyor. Gökyüzünün en büyük enerjisi en yoğun, pozitif gezegeni Jüpiter’den beslenip endişeleri, karanlıkları dağıtmak mümkün.  Yeter ki Pluto’sal derin endişe anlarınızı fark edip, kendinizi oradan çıkartmak için bir şey yapın. Hiç bir şey yapamıyorsanız, çıkın dışarıya, dolaşın, bedendeki büyük kas gruplarını harekete geçirin ve derin nefes alın. Yaşam enerjinizin nasıl değiştiğine şaşırabilirsiniz.

Bu güzel Aslan enerjili yeni ayda içinizdeki ruhsal rehberliğin, ilahi gücün size güç ve ilham vermesi,  rehberlik etmesi için rahatlamanızı, dinlenmenizi ve meditasyon yapmanızı tavsiye ederim. Sonrasında içinizden gelen sesin size fısıldadığı dileklerinizi/ niyetlerini siz de evrene fısıldamayı ihmal etmeyin.

Mutlu tatiller, iyi bayramlar! 

Sevgilerimle,

Burcu Vurkaç
5 Ağustos 2013, New York